RAYVAG kendine ait 3500 metre ray hattına sahip, 8500 metrekaresi kapalı alan 49500 metrekaresi açık alan olmak üzere, toplam 58000 metrekare alan üzerinde yük vagonlarının imalatı , bakım onarımı,tip değişikliği,yedek parça temini ve periyodik revizyon hizmetlerini vermektedir.

Türkiye ve çevre ülkelerde dünya lojistik sektörünün demiryollarına ağırlık vermesiyle ortaya çıkan yeni yük vagonu ve bakım , onarım , revizyon ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulan RAYVAG tesisleri Mersin Limanına 100 kilometre, İskenderun limanına 100 kilometre mesafede, içerisinden Adana – İskenderun ana demiryolu hattı geçen Adana Organize Sanayi bölgesindedir.
RAYVAG, en son teknolojik gelişmelerin ışığında oluşturulmuş makine parkı, kumlama, hazırlık, boyama ve kurutma sistemleri,teker sökme takma presi,teker tornası ve bir kısmı TCDD deneyimine sahip teknik ekibiyle UIC, RIV, RID standartlarına uygun profesyonel bir organizasyon anlayışı ile hizmet vermektedir.

TSI çalışmaları halen devam etmektedir. RAYVAG halihazırda ISO 9001:2000, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 sertifikalarına ve EN 287-1, EN 719 , EN 729-2 , EN 15085-2 (Alman Demiryolları(DB) kaynak yeterliliği) sertifikalarına sahiptir.

RAYVAG tarafından UIC standartlarına uygun olarak imal edilen en son yük vagonu SGMMNS 45’’ tipi konteyner vagonu olup , üretilen 2 adet prototip TCDD‘nin izniyle TÜLOMSAŞ tesislerinde İTU(İstanbul Teknik Üniversitesi) uzman ekibi tarafından statik ve dinamik testlere tabii tutulmuş ve bu testlerde oldukça başarılı sonuçlar alınmıştır.Son olarak TCDD tarafından hazırlanan yönetmelik gereğince yurtiçinde 3000km yol testine tabii tutulan vagonun üretim izni alınmış olup seri imalatına başlanmıştır.

RAYVAG A.Ş. halen tesislerinde Türkiye lojistik sektöründe vagonla yük taşımacılığı yapan bazı şirketlere periyodik revizyon,arıza ve hasar tamiri,tip değişikliği ve yedek parça temini konularında hizmet vermektedir.